5.05.2013

MIRRORS

Czy pisanie o modzie może być łatwe ? Podobno nie, podnobno o modzie pisać profesjonalnie można tylko pod szyldem wielkich pism i nadzorem wydawnictw, a blogi modowe powinny opierać się na dziesiątkach tych samych ujęć własnych zestawów ubraniowych, a co najbardziej mnie wystraszyło to fakt iż największe światowe blogi składają się niemalże WYŁĄCZNIE ze zdjęć ! Owszem, zdjęcia są to bardzo ładne, czasem ocierają się one o małe fotograficzne arcydzieła, jednak czy naprawdę współczesne społeczeństwo może tylko patrzeć i małpować a nie wspierać się lekturą ?
Oto jest pytanie. Osobiście w światowej blogosferze doceniam najbardziej blogi które łączą w sobie aspekty pięknej fotografii ale także sensownego tekstu. I to właśnie takie odwiedzam regularnie, cenię ludzi mających coś do powiedzenia.

W porządku, dosyć osobistych wywodów. Czas na konkrety - stare posty z przepisami i recenzjami zniknęły by ustąpić miejsca temu co od zawsze było moją pasją - czystej modzie. Ile razy przechodząc ulicami swojego miasta w myślach komentowaliśmy wygląd mijających nas przechodniów - ile było zachwytów i tyle samo jęków rozpaczy ? Tak, doskonale znam to uczucie, jednak nigdy wcześniej nie przyszło mi jednak do głowy aby móc o tym pisać - o modzie codziennej, casualowej i ten bardziej wyrafinowanej sięgającej aż po samo haute couture. Aż do teraz, gdy człowiek pewnego dnia, w pewnej bliżej nieokreślonej chwili uzmysławia sobie iz nauki ścisłe do których jest tak zachęcany i w których kierunku jest popychany kompletnie nie pokrywają się z jego zainteresowaniami. Najgorsza jednak okazuje się świadomość iż właśnie takie a nie inne dziedziny zabijają w Tobie resztki zdolności w kierunkach które tak naprawdę są Twoją pasją. Ale to całkiem dobrze w końcu zdać sobie z tego sprawę, i nie jest istotne jeśli w tej właśnie chwili inspiruje Cię fantastyczna Carrie Bradshow - życie nie polega na ciągłym wpatrywaniu się w kolorowe magazyny, wybieraniu wspaniałych ubrań i marzeniu o pracy w modowym świecie jako o czymś nieosiągalnym. Ba ! Życie polega na realizowaniu swych zainteresowań aby w dalszym czasie owe marzenia przybliżyć. Na co więc dłużej czekać ?  Przekonajcie się razem ze mną, dokąd prowadzi TA droga !


JUSTIN TIMBERLAKE - MIRRORS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz